Sobótka

Siedziba parafii oraz kościół parafialny św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty znajduje się w Nowej Sobótce, w gminie Grabów w powiecie łęczyckim, w województwie łódzkim.

Parafia liczy około 100 osób, jest bardzo rozległa terytorialnie i swoim zasięgiem obejmuje m. in.: Kutno, Łęczycę, Ozorków, Krośniewice, Kłodawę i Koło. Większość wiernych zamieszkuje gminę Grabów (miejscowości: Aleksandrówek, Grabów, Kotków, Stara Sobótka, Sobótka-Kolonia, Wygorzele, Odechów), gminę Daszyna (miejscowości: Drzykozy, Jarochówek, Łubno, Opiesin, Rzędków, Mazew, Mazew-Kolonia, Stary Sławoszew, Zagróbki i Zieleniew), gminę Krośniewice (miejscowości: Głogowa, Godzięby, Kopyta i Wychny) oraz gminę Chodecz (miejscowość Bowyczyny).

W miejscowości Nowa Sobótka, gdzie znajduje się kościół i siedziba parafii, nie mieszka aktualnie, z wyjątkiem proboszcza, żadna osoba wyznania mariawickiego.

Dzieci i młodzież z tutejszej parafii objęte są katechizacją na terenie Szkoły Podstawowej w Starej Sobótce, Szkoły Podstawowej w Mazewie, Szkołę Podstawową nr 2 w Ozorkowie, Szkoły Podstawowej nr 5 w Ozorkowie, Zespołu Szkół w Daszynie, Zespołu Szkół w Grabowie oraz Zespołu Szkół im. Jadwigi Grodzkiej w Łęczycy.

Nabożeństwa:

Msza Święta w niedziele i święta o godz. 11:00
W dni powszednie według ogłoszenia
Adoracja miesięczna – 22. dnia każdego miesiąca
Adoracja tygodniowa – w czwartki o 16:00

Dojazd: